Taruvaik 20 g

Taruvaiku ehk proopolist nimetatakse looduslikuks antibiootikumiks, mis hävitab erinevaid seenelisi, viiruseid ja baktereid. Proopolise materjali saavad mesilased pungadelt, lehtedelt, vartelt, lisades sellele süljenäärmete eritist, vaha ja õietolmu.

Rahvameditsiinis kasutatakse seda enim nina-, kurgu-, kõrva-, hingamisteede vaevuste leevendamiseks. Lisaks kasutatakse proopolist ka tuimestamiseks ja desinfitseerimiseks. Taruvaik tuimestab limasnahku ja naha vigastatud piirkondi, vähendab sügelust ja põletikulist reaktsiooni, hävitab baktereid ja viirusi, kiirendab koedefektide ja nahavigastuste paranemist, tugevdab immuunsust.

Salvideks sobib segu, kus on 15g taruvaiku ja 100g vaseliini või omale meelepärast rasva.

Populaarseim on kindlasti taruvaiguga tinktuur, kus kasutatakse tõmmise tegemisel ca 70%-list piiritust (võib kasutada ka kangemat). Meie 20 grammisele taruvaigu pakile tuleks lisada 200 ml kanget alkoholi. Pudelit peaks loksutama mitu korda päevas. Kõik vajalik lahustub sellise loksutamise juures umbes 2 nädalaga. Pärast loksutamise perioodi oleks ideaalis vaja veel oodata 10 päeva, sest siis settivad lahustumatud osised põhja ning ettevaatlikult pudelit kallutades saab pealt ära valada ilusa selge tumepruuni taruvaigupiirituse.

NB! taruvaigu osas tasub olla ettevaatlik neil, kel on mee- või õietolmuallergia, sest samasugune allergiline reaktsioon võib tekkida ka taruvaigu puhul.

Läbi müüdud